Blizzard’ın Yeni Oyunu Warcraft Rumble Tamamen Türkçe Geliyor

Oyun dünyasının devlerinden Blizzard’ın lansmanı yakında yapılacak olan ve oyuncuların merakla bekledikleri mobil oyunu Warcraft Rumble için Türk oyunculara müjdeli haber geldi. Warcraft Rubmle Türkçe dil desteğine sahip olarak çıkış yapacak.

Oyun dünyasının köklü firmalarından olan Blizzard bu zamana kadar biz oyuncuların karşısına pek çok başarılı yapımla çıkmış olsa da Warcraft’ın yeri bi’ ayrı.

2004 yılında çıkış yapan World of Warcraft oyun dünyasını sallamakla kalmadı bugün bile devam eden bir efsaneye dönüştü ve MMORPG türünü sonsuza dek değiştirdi. Çıkışının üzerinden geçen neredeyse 20 yıla karşın hala en popüler MMORPG’lerden olan World of Warcraft bugüne dek bir sinema filmi ve sayısız yan ürünüyle oluşturduğu evreni daha da genişletti.

Şimdi ise sırada Warcraft Rumble var.

3 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan Blizzcon etkinliğinde oyuncularla buluşacak olan oyun Google Play ve App Store’daki yerini de aynı tarihte alacak. Warcraft evreninden tanıdığımız karakterlerle eğlenceli bir strateji ve aksiyon deneyimi sunacak olan oyun oynaması tamamen ücretsiz olacak.

Warcraft Rumble tamamen Türkçe olacak!

Çıkmasına artı sayılı günler kalmış olan Warcraft Rubmle’dan biz Türk oyuncuları sevindirecek haberler geldi. Oyunun direktörü Tüm Chilton ve Sanat Yönetmeni Jeremy Collins tarafından yapılan açıklamada oyunun ilk günden itibaren Türkçe dil desteğine sahip olacağı açıklandı.

Blizzard Türkçe dil desteği konusunda harika işler çıkartıyor.

Türk oyuncular olarak en dertli olduğumuz konuların başında Türkçe dil desteği meselesi geliyor. Ülkemizde hayli popüler olan ve iyi satış rakamları yakalayan AAA oyunlarda Türkçe dil desteği görmek hayli zorken Blizzard Diablo 4 ve Overwatch 2 gibi popüler oyunlarına Türkçe’yi de ekleyen ender firmalardan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir