Nisan ayı sosyal yardım parası yattı mı, ne zaman ödenecek? (2023 yaşlı ve engelli maaşı ödemeleri)

Sosyal yardım parası, nisan ayında yaşlı ve engelli aylığı almaya bekleyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Her ay belirli tarihlerde hesaplara yatırılan yaşlı ve engelli aylıklarının nisan ayı ödemeleri için tarih araştırması sürüyor. Peki, Sosyal yardım parası yattı mı, ne zaman ödenecek?

NİSAN AYI SOSYAL YARDIM PARASI YATTI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu ay 2,7 milyar lira yaşlı ve engelli aylığını hesaplara yatırdıklarını bildirdi.

Buna göre; 2023 nisan ayı yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri hesaplara yatırıldı.

BAKAN YANIK’TAN ÖDEMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bakan Yanık, nisan ayı yaşlı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu kapsamda yaklaşık 1,5 milyar lira yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydeden Yanık, yaklaşık 1,2 milyar lira da engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda nisan ayında 2,7 milyar lira yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*