Adana’nın Kozan ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yetenek tarama testinde keşfedilerek geleneksel Türk okçuluğu spor dalına yönlendirilen gençler, başarılarıyla adından söz ettiriyor. Kozan’da yapılan yetenek tarama testlerinde seçilen gençlere okçuluk eğitimi verildi. Eğitim alan gençler, Akdeniz bölge birincisi olarak 6 madalya ve 1 kupa kazandı. Sporcular, antrenmanlar sayesinde sağlık sorunlarından kurtulduklarını ve okuldaki başarılarının arttığını belirtti. Kozan Okçuluk Antrenörü Ali Yıldırım, Bakanlığın hedefinin gençlerin sağlıklı bireyler yetişmesini sağlamak olduğunu ve okçuluğun bu konuda önemli bir spor olduğunu vurguladı.