İmam Halil Konakçı Atatürk’ü Skandal Sözlerle Hedef Aldı

Fransız işgalini savunan Hatay’ı Arap yurdu ilan eden, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Halil Konakçı, Atatürk’ü skandal bir açıklamayla hedef aldı.

İmam Halil Konakçı X’ten yaptığı paylaşımda “Okullarda, resmi törenlerde çoçukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.

KONAKÇI YİNE ATATÜRK’Ü HEDEF ALDI

Atatürk düşmanı Konakçı, Cumhuriyet ve laiklik karşıtı paylaşımında, “Öğrencileri eğitmek için okullara hemşire, doktor, polis, afad uzmanı hatta itfaiye eri dahi görevlendiriliyor ama Müslüman ailelerin çocuklarına dinini öğretmek için Diyanet görevlisi bir hocanın okulda görevlendirilmesine karşı çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.

Konakçı ÇEDES projesine karşı çıkanları ‘İslam düşmanı’ ilan etti.

”HATAY FRANSA’DA KALSAYDI…”

Konakçı daha önceki konuşmalarında Hatay’ı Arap şehri ilan etmişti. Konakçı ‘‘Hatay’ın çoğunluğu Arap’tır. Kürt ve Arap kardeşlerimiz var orada. Hala da öyle. O zaman da öyleydi. 1938’e kadar Fransız işgalindeydi. Sınırın içinde mi kalsın dışında mı kalsın tartışmaları vardı. Ezan yasağı 1932’de geldi. Fransızlar, ezanı Hatay’daki Müslüman köylerinde, camilerinde yasaklamadılar. Yine Fransız işgalindeki Hatay merkezinde, köylerinde ezan ‘Allahü ekber’ diye okundu 1938’e kadar. 1938’de Hatay Türkiye topraklarına katıldığında ilk yapılan iş ezanın yasaklanması oldu. Yani Fransız’ın yapmadığı zulmü bu topraklarda yaptılar’’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir