Özgür Özel’in ‘gönül alma’ formülü işe yaramadı: Soyer bakın hangi koltuğu reddetmiş!

Yerel seçimlere sayılı günler kalmışken siyasi partilerin aday belirleme sürecinde de sona gelindi.

CHP’de aday karmaşası halen devam ederken, bazı bölgelerde açıklanmış adaylar üzerindeki tartışmalar da henüz son bulmuş değil.

Son olarak; CHP’nin yüksek oy aldığı İzmir’den mevcut belediye başkanı Tunç Soyer’in yerine Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın aday gösterilmesi, bardağı taşıran son damla olmuştu…

Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partisinin bu kararını eleştirirken; “Yapıldığı söylenen memnuniyet anketleri, sayısı, yöntemi ve sonuçları usulen ve esasen adil değildir” ifadelerini kullanmıştı. 

REDDETTİĞİ TEKLİF ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan gelişmelerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tunç Soyer ile sürpriz bir görüştürme gerçekleştirdi. Soyer, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada kendisine önerilen teklifi reddettiğini “Kendisinin gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışmamız ile ilgili teklifleri için teşekkür ettiğimi, ancak şu an böyle bir talebim olmadığını dile getirdim.” ifadeleriyle paylaşmıştı. Partisine ‘kırgın’ olduğu bilinen Tunç Soyer’e götürülen teklifin detayları ise ortaya çıktı. 

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; görüşmede Soyer’in ‘gönlünü almak için’ yollar arayan Özgür Özel’in, mevcut İBB Başkanına, görevinin bitmesinin ardından koltuğa geçmek üzere “CHP’nin yurtdışı danışmanlığı” teklifini götürdüğü öğrenildi.

 

KAYNAK: SÖZCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir