Yargı’da Nadide hakkındaki gerçek ortaya çıktı! Ilgaz, Cellat Kadir’in peşinde

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 77’nci bölümüyle ekrana geldi.

‘SIRA SANA GELİYOR’

Patlama sonrası bir çocuk elinde zarfla Ceylin’in yanına geldi. Çocuğun verdiği zarfta “Sıra sana geliyor… Akıllı ol” yazıyordu. Ceylin çocuğun peşinden koştu ve yakaladı. Kimin verdiğini sorarken, mahalleli yanlış anlayarak Ceylin’e zerzenişte bulundu. Ceylin’in elinden kurtulan çocuk ortadan kayboldu.

‘ENGELLENEMEZ SENİ GÖRME İSTEĞİ’

Tuğçe savcılığa gelerek Efe’nin yanına uğradı. Efe gelme nedenini sorunca Tuğçe ‘Aniden gelen acıkma ve engellenemez seni görme isteği’ cevabını verdi. Birlikte yemeğe çıktılar.

ABLASI CAN’I ARIYOR

Can’ın ablası kardeşinin kayıp olduğunu söyleyerek savcılığa başvurdu. Tuğçe’de bunu öğrenince Çınar’ı arayarak bir bildiklerin olup olmadığını sordu.

NADİDE’NİN ESKİ EŞİ CEZAEVİNDEN ÇIKTI

Başsavcı Nadide eski eşinin cezaevinden çıkmasını beklerden eski eşinin kardeşi Cellat Kadir’le sohbet ediyordu. 10 yıldır birbirlerini görmedikleri ifade ederken cezaevinden beklenen çıkış gerçekleşti. Eski eşinin görmezden gelmesi Nadide’nin moralini bozdu.

ILGAZ VE CEYLİN ARASINDA GERİLİM

Ceylin’e bırakılan notu öğrenen Ilgaz sinirlendi. Kızları Mercan’ı da tehlikeye attığını söyleyerek Ceylin’e yüklendi. Ceylin’de söylenenlere dayanamayıp araçtan indi.

MERDAN VE YEKTA ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Osman ve Çınar’dan şüphelenen Merdan soluğu Yekta’nın yanında aldı. Osman, Yekta’yı aradığı sırada odada olan Merdan her şeyi öğrendi. Yekta ile anlaşma yaptılar. Yekta, Ceylin’e de Osman ve Çınar’ın neler yaptığını anlattı.

TANKUT DENETİME TAKILDI

Tankut kızları araca bindirmiş giderken polisin yaptığı denetime takıldı. Ilgaz, Necla’nın tekrardan göz altına alınmasına karar verdi. Yekta her şeyi Ceylin’e anlatırken Kadir’i ele vermek için de bir planı olduğunu söyledi. Merdan eski arkadaşlarından Aliço’nun yanına gelerek para aklamak için kimleri kullanabileceğini öğrendi.

PARLA KARARINDAN VAZGEÇTİ

Ilgaz, Parla’yı Seçil’in avukatlığından vazgeçirmek konusunda ikna etmişti. Seçil’le konuşan Parla’nın fikri değişti ve Seçil’in avukatlığını bırakmayacağını ifade eti.

OSMAN VE ÇINAR SIZDI

Yekta’dan gelen talimatlar doğrultusunda ne yapacağını bilmeyen Osman ve Çınar, kendilerini alkole verdi. Bir müddet sonra sarhoş olan ikili soluğu Yekta’nın evinde aldı. İçeri geçtikten sonra koltukda geçip uyudular.

NECLA İTİRAFÇI OLMAYI KABUL ETTİ

Metin amir ve Eren komiserin Tankut ve annesine yaptığı oyun işe yaradı. Her şeyin ortaya çıktığını düşünen Necla itirafçı olmayı kabul etti.

CELLAT KADİR VE KARDEŞİ SAVCILIKTA

Cellat Kadir ve kardeşi savcılığa Nadide’yi ziyarete geldi. Cellat Kadir, Nadide’den Seçil’in dosyasıyla ilgili istekte bulundu. Cellat Kadir, ‘İnsan ile hayvan arasındaki fark hayal gücüdür’ diyerek Seçil’in yalan söylediğini ifade etti. Cellat Kadir ve kardeşinin istekleri doğrultusunda Nadide ne yapacağını bilmiyordu. Bir dönem hakimlik yapmış olan eski eşi, ‘Ben senin işlediğin suçlar için ömrümden 10 yıl verdim. Mesleğimden vazgeçtim. Hayatta her şeyin bedeli olur. Nadide dikkat et eksiksiz görevini yerine getir’ dedi.

OSMAN’IN ŞİRKETİNE KAYYIM ATANDI

Osman ve Çınar tüm yaşananları bir bir itiraf etti. Osman’ın şirketine mahkeme tarafından kayyım atandı. Parla da sinirlendiği için nişanlısı ve babasına soğuk davrandı. Aylin her şeyini kaybettiği için çok üzgündü.

NADİDE VE ILGAZ KARŞI KARŞIYA

Mahkeme operasyona izin vermedi. Ilgaz ısrar etti. Nadide Emniyet’e gelerek Ilgaz’ı görevden aldığını söyledi. Efe artık dosya ile tek başına ilgilenecek. Ilgaz neden dosyadan alındığını sordu. Nadide’de ‘Yetersiz buldum demek ki’ cevabını verdi. Ilgaz da kat ettikleri yolu ifade edince Nadide, ‘gazetecinin bombalı saldırıya uğradığı gün, Ceylin de yanındaymış. Ailenizle tehdit edilmişiniz. Sizi korumamın görevi bu kadar rencide edici olmamalıydı’ dedi.

CELLAT KADİR, YEKTA’NIN OFİSİNDE

Cellat Kadir, ‘Ilgaz savcı idealist birisi sevdim ama her insanın zor zamanında yanında olacak birisi var.’ diyerek Seçil’in dosyasını tepeden birisinin kapatacağını söyledi. Artık havanın sisli oldığunu ifade ettikten sonra da işler normale dönünce kara paraya devam edeceğinin sinyalini verdi. Yekta, Özge’yi adliyede Kadir’e yakın kim var kim yok öğrenmesini istedi.

PARLA NİŞAN YÜZÜĞÜNÜ ÇIKARDI

Çınar tüm yaptıklarını Parla’yla denk olabilmek için yaptığını söyledi. Parla’da Çınar’ın onu çok yanlış anladığını ifade etti. Göz yaşları içinde kendini ifade eden Parla nişan yüzüğünü çıkararak Çınar’a bir süre ara vermek istediğini söyledi.

YEKTA GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Kadir’den şüphelenen Yekta, Nadide ile Kadir’in yakınlığını öğrendi. Cellat Kadir’in üvey kardeşinin Nadide’nin eski eşi olduğunu öğrendiği sırada Ilgaz’ın odasına Efe savcı geldi ve mahkemenin operasyona onay verdiğini söyledi. Ilgaz, Nadide hakkındaki gerçeği öğrendikten sonra derhal operasyona geçilmesini istedi. Yiğit, Nadide’yi arayarak operasyonun sabaha karşı olacağını ifade etti. Nadide, Emniyet’e geçerken operasyon başladı. Nadide, Ilgaz’ın gözaltına alınmasına karar verdi. Emniyet’e gelen ekip operasyona katılan herkesin açığa alınacağına karar verdi. Nadide gözaltına almak için Ceylin’e Ilgaz’ın yerini sorduğunda Ceylin’den ‘Operasyon’da geç kaldınız’ cevabını aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir